Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Fichtl Cup" 2013

 „Fichtl Cup na Lipovském Flíčku“

 

V sobotu 10.srpna 2013 se Na Pomezí v Lipové lázních uskutečnil 1. Ročník motokrosového závodu pro děti pod názvem „Fichtl Cup Na Flíčku“ pořádaný Moto Klubem Lipová. Ještě v pátek to vypadalo na celkem pohodové závody se slunečným počasím. Avšak do sobotního rána se v Lipové všichni probudili do deštivého počasí. Ti co na trať, přezdívanou „Na Flíčku“ dorazili mezi prvními, spatřili něco, co spíše připomínalo plavecký bazén než motokrosovou trať na které by měly za pár hodin závodit. Naštěstí pro všechny se počasí umoudřilo a během dne už nepadla ani kapka. Pořadatelům se podařilo trať rychle odvodnit a tak už v 9 hodin mohly začít první tréninky postupně všech kategorií, které probíhaly do jedné hodiny, kdy byl oficiální start první z kategorií a to motocykly domácí a čínské výroby.

Na startu se v této kategorii seřadily různé, doslova pekelné stroje, díky kterým tato závodní akce nese správně jméno „Fichtl Cup“. Nejvíce na startu této kategorie zaujaly dva sportovně upravené „fichtly“, kterým jako základ posloužila dnes už legendární Jawa 50 pionýr. Jezdci se s tratí prali opravdu srdnatě a nebyla nouze o dobré souboje i zábavné momenty. Všichni účastníci této kategorie předvedli úctyhodný sportovní výkon, někteří své stroje přes velkou část tratě museli  doslova protlačit, jiní měli větší štěstí a jejich dobře připravené stroje je tratí provezli bez nožního pohonu.

 

Jako další následoval start neméně zajímavé kategorie dětí. Pořadatele velice potěšila poměrně velká účast v této kategorii. Na start se totiž postavilo celkem 9 odvážných dětí, přičemž nejmladšímu byly teprve nedávno čerstvé 3 roky.  Kdo si myslel, že se děti jen přijely povozit, musel po startu ihned změnit názor. Prcci se do závodu pustili se vší parádou a všem ukázali, že závodění mají v krvi. Některé úseky tratě sice činily mladším účastníkům problémy, takže zde museli nastoupit aktivní tatínkové a svým ratolestem vypomoci, ale na všech byla vidět, velká porce odhodlání a pevné vůle.

 

Poslední kategorii, která zde byla k vidění, byly dospělé motocykly třídy MX2 a Open.   Zde už byly vidět opravdu ostré souboje a divácky atraktivní skoky, kterých „Lipovský Flíček“ nabízí opravdu velké množství. 

V každé kategorii se startovalo celkem třikrát, po odjetí všech závodů následovalo očekávané vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií.

Děti do 85ccm + pittbike

 

St. Číslo

1. místo

Hecl Michal

777

2. místo

Štrajt Daniel

112

3. místo

Káňa Václav

110

     

Stodolovka

 

St. Číslo

1. místo

Babka Václav

129

2. místo

Jenčke Dušan

128

     

Minibike Děti

 

St. Číslo

1. místo

Krahula Ondřej

727

2. místo

Talanda Matěj

51

3. místo

Hecl Damián

77

4. místo

Vršan Ondřej

21

5. místo

Hecl Šimon

7

6. místo

Janků Jaroslav

9

7. místo

Talandová Julie

52

8. místo

Kubánková Zuzana

191

9. místo

Hájek Jakub

6

10. místo

Repa Martin

81

     

MX2 do 20 let

 

St. Číslo

1. místo

Lukeš Tomáš

267

2. místo

Krahula Standa

7

3. místo

Daniel Dominik

8

4. místo

Štrajt Daniel

112

5. místo

Randus Ondřej

69

     

Open nad 20 let

 

St. Číslo

1. místo

Jaroš Josef

69

2. místo

Lukeš Tomáš

267

3. místo

Daniel Pavel

8

4. místo

Randus Kamil

26

5. místo

Zimčák Mira

712

6. místo

Lukeš Michal

1

7. místo

Repa Martin

81

8. místo

Mrázek Jan

155

 

Největší radost při oceňování byla vidět v očích těch nejmenších. V této kategorii byli ohodnoceni všichni zúčastnění.

 

I přestože sobotní ráno vypadalo opravdu mizerně, nakonec tato akce naplnila plně očekávání jak diváků i pořadatelů. Na akci byla vidět opravdu hojná účast jak diváků, tak samotných účastníků, což je vzhledem k prvnímu ročníku tohoto závodu výborné.  Doufejme tedy, že se zde na „Lipovském Flíčku“ sejdeme i v příštím roce při dalším ročníku „Fichtl Cupu“.

 

Autor: Miroslav Zimčák

Slovo pořadatelů:

Jménem Moto Klubu Lipová děkujeme všem činovníkům podílející se na organizaci našeho závodu a všem sponzorům za finanční a materiálové dary, které nám umožnili uspořádat tento závod. Dále bychom chtěli poděkovat obci Lipová-lázně za finanční pomoc při budování přejezdu z opravené silnice na naší trať a zajistila tak přístup zdravotní a těžké techniky.

Seznam sponzorů:

Obec Lipová-lázně

Město Jeseník

AVZO Zlaté hory Motoklub HAM

Ados Trans p. Fečik

Pivovar Holba Hanušovice

Autodílna Aleš Kunz

Autoservis Lemon

Autoservis Čepek

Auto-Hobby Jeseník

Technické služby Jeseník

Kamenictví Fiala

Rodina Matějkova Lipová

Autoservis Havrila

Autoservis Daniel

Astur Jeseník

Everest

Pohostinství Jeskyňka

Řeznictví Ryan Lipová

<iframe src="http://www.rajce.net/a8587135/mini?bgcolor=00ff00&photoNameVisible=0" name="rajce-net" width="356" height="356" frameborder="0" scrolling="no" allowtransparency="false"></iframe>

Fotky ze závodu budou vloženy na naše stránky www.motoklublipova.estranky.cz